W trosce o Twoją wygodę używamy cookies. Dlaczego cookies są dobre?

spacer2

Nasze kamienie

 
 
Onyks
W starożytnych Chinach za posiadanie onyksu groziła kara śmierci – był to kamień bogów, a więc wyroby z tego kamienia mógł posiadać tylko cesarz.

Grecy i Rzymianie wierzyli, że onyks posiada magiczne właściwości: pozwala leczyć wszelkie choroby oraz przynosi szczęście. Dzisiaj wiedza potwierdziła wierzenia starożytnych: naukowcy udowodnili właściwości lecznicze onyksu. Wiadomo, że jest pomocny przy leczeniu dolegliwości skóry, wzmacnia zęby i kości, regeneruje serce i nerki a także pomaga przy epilepsji. Ponadto ma korzystny wpływ na wzrok i jest stosowany przy leczeniu jaskry.

Onyks powstaje w skałach wulkanicznych. Wyroby BeuatyStone są rzeźbione z onyksu pakistańskiego – jednej ze szlachetnych odmian onyksu marmurowego. Dzięki ich podświetleniu można uwidocznić naturalne piękno tego kamienia półszlachetnego oraz intensywność jego kolorów, dzięki czemu Twoje wnętrze nabierze domowego ciepła i łagodności.
spacer  Marmur
Najpiękniejsze odmiany marmuru, wydobywane w rejonie Morza Śródziemnego, zyskały uznanie jeszcze w starożytności. Marmur już wtedy był uważany ze względu na swoje piękno i ponadczasową trwałość, za idealny materiał budowlany, zdobniczy oraz rzeźbiarski. To z niego właśnie powstawały podziwiane do dzisiaj budowle starożytnego Rzymu i Grecji, czy posągi ówczesnych władców i bogów.

Ze względu na trudny (także i w czasach dzisiejszych) proces wydobywczy, marmur był zawsze kosztowny, przez co szybko zyskał sobie renomę ekskluzywnego, podkreślając status społeczny jego posiadacza.

Dzisiaj, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii wydobywczych, cena marmuru stała się przystępniejsza, jednak renoma jego ekskluzywności jest wciąż żywa, a wytrzymałość - niezmiennie imponująca.

Właśnie dlatego moździerz z marmuru jest gustowną i ekskluzywną ozdobą, ale z powodzeniem - można użyć go do celu, w jakim został pierwotnie stworzony: sporządzania przypraw i leków.

Kontakt

 logo

 

BEAUTYSTONE S.C.

ul. Konwaliowa 25
05-530 Góra Kalwaria

NIP: 123-127-43-53

zamowienia@beautystone.pl

nr konta PKO BP:

36 1020 1169 0000 8702 0192 5122

Zamów rozmowę

Zainteresowany ofertą? Podaj nam swój numer, a my zadzwonimy!

Select language

Polish Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

Napisz do nas

w górę
w dół